Badanie metodą Warnkego
Określa ewentualne odchylenia lub nieprawidłowości w zakresie ośrodkowego przetwarzania sygnałów spostrzeżeniowych. Na podstawie wyników tego badania, opracowany jest schemat treningowy. Określa on częstotliwość treningów, oraz długość trwania terapii.

Terapia metodą Warnkego składa się z dwóch etapów.
Celem pierwszego jest redukcja nieprawidłowości w zakresie funkcji podstawowych. Ten etap terapii odbywa się dwutorowo;
• praca z terapeutą (1 raz w tygodniu),
• indywidualne treningi w domu (minimum 15 minut dziennie) z wykorzystaniem urządzenia, które wypożyczamy na czas trwania terapii.

Etap ten trwa około 3 miesięcy i kończy się badaniem kontrolnym. Po osiągnięciu postawionych celów po pierwszym badaniu, spodziewane są pozytywne efekty i zadowolenie z postępów czynionych w pracy szkolnej. Na tym etapie dążymy do ich utrwalenia oraz udoskonalenia komunikacji międzypółkulowej. Ten etap terapii przebiega wyłącznie na spotkaniach z terapeutą ( raz w tygodniu.) Etap ten trwa teoretycznie tyle miesięcy ile dziecko ma lat minus jeden miesiąc. Czas ten może być modyfikowany zależnie od wielu indywidualnych czynników.

Skuteczność metody - Metoda Warnkego.
Jest pierwszą w Polsce metodą w całości opracowaną dla potrzeb osób ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, czyli z dysleksją i innymi dysfunkcjami mózgowymi.

Jako jedyna skupia się na przyczynach, a nie na objawach.
Z metody tej korzystają również osoby z zaburzeniami koncentracji uwagi, pamięci, koordynacji wzrokowo – ruchowej. Terapia adresowana jest zarówno do dzieci jak i osób dorosłych. Trening poprawia ośrodkowy proces przetwarzania informacji, jak i ma dodatkowy wpływ na umiejętność czytania.

Efektywność i trwałość terapii:
• wpływa na prawidłowy rozwój procesów poznawczych;
• dostarcza efektywnych strategii uczenia się;
• wyrównuje deficyty w zakresie centralnego przetwarzania informacji, które pojawiają się na etapie wczesnego dzieciństwa.
Terapia Metodą Warnkego daje solidną podstawę do osiągnięcia sukcesów w nauce na każdym etapie życia. Przez skuteczne usunięcie źródła trudności, osiągnięte wyniki terapii są trwałe.

Kontakt


Imię

Email

Wiadomość

Joanna Krzyżanowska

(właściciel, terapeuta wiodący)

Neurologopeda z 30-letnim doświadczeniem, pedagog dyplomowany, specjalista wczesnej interwencji klinicznej, neuroterapeuta, terapeuta i diagnosta integracji sensorycznej, specjalista metody Warnkego i metody lateralnej, trener EEG Biofeedback, trener uwagi wzrokowej metodą Eye-tracking, terapeuta ręki I i II stopnia.

Tel.: 604 991 891


Małgorzata Nitko

Neurologopeda, specjalista wczesnej interwencji klinicznej, specjalista Metody Warnkego i Metody lateralnej; trener wzroku; terapeuta ręki I i II stopnia, terapeuta dysleksji.

Tel.: 608 654 229